Sokolské letní kino - Občanský průkaz - 25.8. od 20:30

25.08.2023 20:30

TJ Sokol Ořešín zve všechny občany na premiérové promítání Sokolského letního kina, které se uskuteční v pátek 25. srpna od 20:30. Promítat se bude film Občanský průkaz. Vstupné je dobrovolné. Občerstvení zajištěno v Sokolském bufetu. Těšíme se na Vás.

Adresa: Drozdí 6, Brno-Ořešín

Počet parkovacích míst je omezen, proto pokud to máte z větší dálky a nemůžete přijet autobusem, prosíme, abyste zaparkovali na prostranství pod Mateřskou školkou na ulici Drozdí. Děkujeme

Hořká komedie režiséra Ondřeje Trojana Občanský průkaz na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků, jejich přátel, lásek a rodičů od okamžiku, kdy v patnácti letech dostanou občanský průkaz, až do chvíle, kdy se v osmnácti snaží uniknout vojně a pokoušejí se získat modrou knížku. 

Petr, Aleš, Popelka a Míťa dospívají v sedmdesátých letech, v době, kdy vyjít na ulici bez občanského průkazu znamenalo koledovat si o průšvih, a kdy povinná vojenská služba byla pro mnohé tím největším strašákem. Každý po svém i společně se snaží neztratit v totalitním státě zdravý rozum a smysl pro humor, ale také nezadat si s režimem. Prožívají řadu epizod, některé jsou úsměvné s nádechem absurdní grotesky, jiné dramatické a fatální. Občanský průkaz vypráví o tom zvláštním životním období, kdy dětství zvolna přechází v dospělost, a tahle cesta v každé době vede skrz bourání konformismu a rodičovských ideálů, revoltu vůči společnosti, hledání a nalézání sebeúcty. (Magic Box)